Dachówki fotowoltaiczne

Dachówki fotowoltaiczne to dachówki i system fotowoltaiczny w jednym. Jeśli chcesz produkować własną ekologiczną energię z dachu, bez znacznej zmiany optyki budynku przez moduły fotowoltaiczne, wybierz dachówki fotowoltaiczne.

 

Zalety: Dachówki fotowoltaiczne są wizualnie nie do odróżnienia od tradycyjnych ceramicznych dachówek, dzięki czemu idealnie pasują do wizualnego obrazu dachu – lepiej niż jakikolwiek inny panel fotowoltaiczny.

 

Dachówki fotowoltaiczne łączą klasyczną optykę dachówki  z najnowocześniejszą technologią. Są one specjalnym rodzajem instalacji fotowoltaicznych na dachu. Najważniejszą różnicą w stosunku do paneli fotowoltaicznych jest fakt, że dachówki (moduły słoneczne) są znacznie mniejsze, podczas gdy panele fotowoltaiczne na dachu często mają krawędzie o długości większej niż 1 metr. Wyglądem przypominają one zwykłe dachówki lub gonty, a w wielu przypadkach trzeba bardzo uważnie spojrzeć, aby zauważyć jakąkolwiek różnicę ze względu na stosunkowo małe elementy. W dodatku systemy dachówki fotowoltaicznej można bardzo dobrze doprasować do nachylonych części dachu.

 

Rynek dachówek słonecznych jest duży. Są dostępne odpowiednik dachówki słonecznej dla prawie każdego rodzaju dachówki ceramicznej. Są modele, w których moduł fotowoltaiczny jest zintegrowany z ceramiczną dachówką pod kolor. Są dostępne gonty w kształcie zwykłych dachówek lub innych rodzajów konstrukcji, które czasami można zaprojektować bardzo indywidualnie – dowolny wybór kolorów w niektórych modelach, a nawet można określić tekstury na powierzchni.

Jest to atrakcyjna alternatywa dla typowych paneli, z tym że oferowana przez nas dachówka fotowoltaiczna wygląda znacznie estetyczniej. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii jest również dużo trwalsza. Jest to pokrycie dachowe wyglądem imitujące klasyczną dachówkę, a funkcją – panele słoneczne. Składa się z minisolarów, a oprócz tego wyposażono je w typowe elementy instalacji tego rodzaju, takie jak sterowniki, akumulatory oraz inwertory.

Dachówki fotowoltaiczne – rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb

Jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które dopiero planują budowę domu. Niestety w istniejących budynkach zachodzi konieczność zerwania całego dachu. Dachówki fotowoltaiczne mogą zostać wykorzystane do pokrycia dachu w całości lub jedynie częściowo – dzięki wysokiej estetyce nie wyróżniają się, a cały dach wygląda bardzo estetycznie. Podobnie jak panele dzięki zastosowaniu krzemu produkują prąd przez cały rok, a ich efektywność zależy od natężenia promieniowania słonecznego. Ponadto w odróżnieniu od tańszych i starszych paneli solarnych zazwyczaj posiadają one właściwości samoczyszczące, dzięki czemu nie ma konieczności czyszczenia.

 

POWRÓT

  Napisz do nas

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych. w celu nawiązywania kontaktu oraz wysyłania materiałów marketingowych oraz aktualnych ofert sprzedaży.

  Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.


  ul. Lubelska 36, 10-408 Olsztyn, tel.: 602 152 700, mail: biuro@sun4you.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych,
  Polityka Prywatności.
  Akceptuję