Instalacja fotowoltaiczna off grid

Off grid- obecnie występujące instalacje fotowoltaiczne można podzielić na trzy typy:

 • Instalacje fotowoltaiczne zintegrowane z siecią elektryczną tzw. on-grid.
 • Instalacje pracujące na sieć wydzieloną tzw. off-grid.
 • Instalację hybrydową

Instalacja off-grid jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie mamy możliwości podłączenia się do sieci energetycznej. Przykładem mogą być działki ogródkowe bądź ośrodki rekreacyjne położone w trudno dostępnych lokalizacjach jak tereny leśne.i Właśnie wtedy instalacja fotowoltaiczna off grid staje się idealnym rozwiązaniem, które zapewni nam w pełni niezależność.

Tego typu instalacja jest droższą opcją niż instalacja on-grid ze względu na konieczność zainstalowania aparatury, która umożliwi magazynowanie i konwersję energii. Dzięki zastosowaniu akumulatorów oraz regulatorów ładowania stajemy się niezależni od sieci energetycznej, oraz nie ponosimy kosztów związanych z rachunkami za prąd, dzięki czemu koszty instalacji typu off-grid mogą zwrócić się w krótkim czasie. Nie musimy się również przejmować awariami spowodowanymi pracami konserwacyjnymi, uszkodzeniem linii energetycznej, czy też gwałtowną wichurą, która spowodowała uszkodzenie infrastruktury. System off-grid nie daje nam jednak możliwości magazynowania wyprodukowanej nadwyżki energii do lokalnego dostawcy, jednak podzespoły odpowiedzialne za magazynowanie energii pozwalają przechować wyprodukowaną nadwyżkę i skorzystać z niej w sytuacji, gdy energia dostarczana przez panele nie byłaby wystarczającą, by zaspokoić nasze potrzeby.

Instalacja hybrydowa

Łączy zalety off-gridu, jak i on-gridu. Jest idealnym rozwiązaniem, gdy zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu energii słonecznej na nasze własne potrzeby. System hybrydowy pozwala nam na przesyłanie nadwyżki do lokalnego dostawcy lub może ją kumulować wykorzystując akumulatory jako magazyn energii. Instalacja może zasilać budynek przy braku prądu w sieci, dzięki czemu nie musimy się przejmować przerwami w dostawie prądu. System hybrydowy można zrealizować na dwa sposoby:

 • Przy użyciu dwóch inwerterów sieciowego oraz wyspowego.
 • Przy użyciu jednego inwertera hybrydowego.
POWRÓT

  Napisz do nas

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych. w celu nawiązywania kontaktu oraz wysyłania materiałów marketingowych oraz aktualnych ofert sprzedaży.

  Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.


  ul. Lubelska 36, 10-408 Olsztyn, tel.: 602 152 700, mail: biuro@sun4you.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych,
  Polityka Prywatności.
  Akceptuję