O fotowoltaice

Fotowoltaika w skrócie

Każdy z nas słyszał o fotowoltaice, ale nie każdy miał okazję zobaczyć taką instalację na własne oczy. Fotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne zamieniają energię, która dociera do nas ze słońca w energię elektryczną, którą możemy wykorzystać w domu. Wyprodukowany w ten sposób prąd możemy przeznaczyć także, aby ogrzać nasz dom i wodę (więcej informacji w nowoczesne ogrzewanie domu). Pozwala nam ona również w pełni uniezależnić się od cen prądu, które jak wiemy z roku na rok są coraz wyższe. Łatwo wywnioskować, że przede wszystkim fotowoltaika opłaca się finansowo, a dodatkowo jest przyjazna środowisku. Bezsprzecznie chroni nas przed podwyżkami cen prądu, a w połączeniu z pompą ciepła maksymalizuje oszczędności.

Stosowane przez nas panele fotowoltaiczne wyróżniają się:

✔ Wysoką wydajnością

✔ Trwałością materiałów

✔ Niezawodnością działania

Gwarancja: 

✔ Do 25 lat na wydajność nie mniejszą niż 80%

✔ Do 20 lat na panele fotowoltaiczne

✔ Do 15 lat na inwerter

Jednocześnie mają bardzo dobre zaplecze serwisowe i pogwarancyjne w Polsce

1. Czym jest fotowoltaika?

Każdy z nas z pewnością słyszał kiedyś o fotowoltaice, a nie jeden miał okazję zobaczyć ją na własne oczy. Fotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne zamieniają energię, która dociera do nas ze słońca w energię elektryczną, którą możemy wykorzystać w domu. Wyprodukowany w ten sposób prąd możemy przeznaczyć także, aby ogrzać nasz dom i wodę (więcej informacji w sekcji nowoczesne ogrzewanie domu). Pozwala nam również w pełni uniezależnić się od cen prądu, które z roku na rok są coraz wyższe.

2. Jak działa fotowoltaika?

Działanie całej instalacji jest bardzo proste. Panele słoneczne odbierają energię promieniowania słonecznego i zamieniają ją na prąd stały (DC), następnie prąd ten wysyłany jest do falownika, który jak sama nazwa wskazuje zamienia nam prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC), czyli taki jaki mamy w gniazdkach. Następnie prąd ten trafia do naszego domu i jest wykorzystywany na bieżące zapotrzebowanie, a to, co wyprodukujemy, a nie zużyjemy trafia do magazynu energii operatora, u którego jesteśmy podłączeni. Zapas, który wyprodukujemy latem, możemy później wykorzystać zimą, gdy produkcja nie jest w stanie pokryć naszych potrzeb.

3. Czy to się opłaca?

Oczywiście, że tak! W momencie zostania wytwórcami energii odnawialnej przysługuje nam zwrot części kosztów poniesionych za zamontowanie instalacji fotowoltaicznej (5000 zł) z programu ,,Mój Prąd’’, a same koszty instalacji fotowoltaicznej zwrócą nam się już po 5 latach! Daje nam to około 20-25 lat wolności od rachunków za prąd, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy liczyć w dziesiątkach tysięcy! Ponadto dla właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych przysługuje ulga termomodernizacyjna, a dla rolników 25% ulgi w podatku rolnym.

4. Podsumowanie

Fotowoltaika to z pewnością rozwiązanie na lata, w które warto zainwestować. Nie czekaj, umów się z naszymi doradcami handlowymi już dziś, a my na spotkaniu wytłumaczymy ci wszystkie zagadnienia i rozwiejemy wszelkie wątpliwości! Kontakt: 602 152 700 oraz 602 152 800.

5. Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Wielkość instalacji zawsze wyliczamy na podstawie faktur klienta, tak aby wielkość instalacji była w stanie pokryć jego wydatki na prąd oraz 20% opłatę za magazynowanie.

W przypadku wyprodukowania zbyt dużej ilości energii trafia ona do magazynu operatora. Dzięki temu nadwyżkę produkcyjną nabytą latem możemy wykorzystać zimą, gdy instalacja fotowoltaiczna nie pokrywana naszych potrzeb. Za magazynowanie operator pobiera od nas opłatę w wysokości 20% przesłanej energii do magazynu, natomiast gdy mamy jej wyprodukowanej zbyt mało, a nasz magazyn jest pusty przyjdzie nam po prostu do zapłacenia różnicy deficytu energii z faktury.

Każda wycena jest indywidualna i zależy od rodzaju połaci, na której będzie zakładana, odległości od licznika, zastosowania optymalizatorów, czy tego, jakie panele i falownik będzie chciał nasz klient.

Optymalizatory są stosowane TYLKO I WYŁĄCZNIE wtedy, gdy na którychś z naszych paneli pada cień, wtedy na ten panel zakładany jest optymalizator, a to pozwoli na zmniejszenie strat produkcji naszej instalacji.

Zazwyczaj tak, zawsze staramy się uwzględnić obecne jak i przyszłe wydatki naszych klientów, tak aby dokładka paneli nie była potrzebna, jeśli jednak zajdzie taka potrzeba jest możliwość dołożenia 2-4 paneli w zależności od rodzaju falownika i wielkości instalacji.

Składaniem wniosków o dotację oraz o wymianę licznika zajmujemy się my. Państwo nie muszą nic wypełniać, jedynie czekać na przelew na państwa konto z ministerstwa.

Jako firma dajemy dwa lata rękojmi, a sam falownik  ma 10-12 lat gwarancji w zależności od modelu i analogicznie panele mają 12-20 lat gwarancji, a my sami nigdy nie zostawiamy naszych klientów samych i są pod naszą opieką nawet po gwarancji.

Instalacja fotowoltaiczna pracować będzie co najmniej 25 lat i nie zejdzie w tym czasie poniżej 80% swojej sprawności. Natomiast sama produkcja może trwać nawet i ponad 30 lat!

Falownik posiada wyświetlacz, na którym za pomocą przycisków możemy sprawdzić aktualną moc, dzienną produkcję, miesięczną, roczną oraz całkowitą od momentu wymiany licznika. Ponadto w cenie podłączamy falownik pod aplikację mobilną (jeśli jest zasięg wi-fi), dzięki czemu mogą państwo sprawdzać te dane w telefonie.

Instalację fotowoltaiczną jak każdą instalację elektryczną trzeba serwisować maksymalnie co 5 lat, a my jako firma dajemy darmowy przegląd po roku od zamontowania instalacji.

Nie, jesteśmy nadal podłączeni pod sieć, jedyne co się zmienia to nasz licznik na dwukierunkowy, a co za tym idzie pobieramy energię tak jak wcześniej, ale dodatkowo wysyłamy ją do magazynu.

W zakresie wiatru test odporności paneli fotowoltaicznych na warunki atmosferyczne obejmuje statyczne obciążenie rzędu 2400 Pa. Zgodnie z założeniami normy 61215 przeliczamy je na wiatr o prędkości 130 km/h.  Jeśli chodzi o śnieg to metrowa warstwa świeżego śniegu nie powinna zrobić panelom żadnej krzywdy. Grad o średnicy 25 mm, padających z prędkością 23 m/s (czyli ok. 82 km/h) również nie powinien zagrozić naszym panelom.

Panele należy myć i nawet odśnieżać, jeśli chcemy, by w zimę również produkowały nam energię. Panele należy myć 2 razy w roku.  Na przełomie wiosny/lata oraz na koniec lata, początek jesieni.

  Napisz do nas

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych. w celu nawiązywania kontaktu oraz wysyłania materiałów marketingowych oraz aktualnych ofert sprzedaży.

  Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.


  ul. Lubelska 36, 10-408 Olsztyn, tel.: 602 152 700, mail: biuro@sun4you.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych,
  Polityka Prywatności.
  Akceptuję