Program „Mój Prąd 5.0” potwierdzony na kwiecień!

W dniu 17.03.2023 r. z powodu wyczerpania budżetu przewidzianego na dotacje, czwarty nabór wniosków o dofinansowanie z programu „Mój prąd” został zamknięty. Pierwotnie program miał zakończyć się 22.12.2022, jednak podwyższenie poziomu dofinansowania poskutkowało wzrost zainteresowania programu. Złożono ponad 60 tys. wniosków na kwotę prawie 404 mln zł. Zakończony nabór wniosków to jednak to nic straconego! W kwietniu ma wystartować piąta edycja programu. Co wiadomo o „Mój prąd 5.0” w 2023 roku?

 

Mój Prąd 5.0 – potwierdzony!

Kontynuacja programu została oficjalnie potwierdzona 19.03.2023. Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że program ma ruszyć w drugiej połowie kwietnia.

 

Zmiany w naborze do programu w 2023 roku

W programie „Mój prąd 5.0” zakres dofinansowania zostanie rozszerzony o pompy ciepła oraz kolektory słoneczne służące podgrzaniu wody użytkowej. Zmiana to wiąże się bezpośrednio ze zwiększeniem poziomu maksymalnego dofinansowania. Jak podało ministerstwo w 2023 roku maksymalna kwota dofinansowania ma wynieść 58 tysięcy złotych.

 

Wysokość dopłat – Mój Prąd 5.0

Pompy ciepła:

 1. Do pomp powietrze-powietrze – do 4,4 tys. zł.
 2. Do pomp powietrze-woda bez podwyższonej efektywności – do 12,6 tys. zł
 3. Do pomp powietrze-woda o podwyższonej efektywności — do 19,4 tys. zł
 4. Do pomp gruntowych — do 28 tys. Zł

Fotowoltaika:

 1. Do instalacji paneli fotowoltaicznych – 6 tyś zł.
 2. Do instalacji paneli fotowoltaicznych z dodatkowymi komponentami – 7 tyś. zł
 3. Dla magazynu energii elektrycznej – do 16 tyś. zł
 4. Do magazynu ciepła – do 5 tyś. zł
 5. Do systemu zarządzania energią – do 3 tyś. zł

Maksymalna kwota dofinansowania – 58 tysięcy zł.

 

Mój prąd 5.0 – warunki dofinansowania

Podobnie jak w zeszło rocznej, tak i w najnowszej kontynuacji aby uzyskać dofinansowanie z programu należy korzystać z systemu rozliczeń na zasadach net-billingu. Co ważne na możliwość skorzystania z programu nie będą miały wpływu kryteria dochodowe oraz posiadane źródło ciepła.

POWRÓT

  Napisz do nas

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych. w celu nawiązywania kontaktu oraz wysyłania materiałów marketingowych oraz aktualnych ofert sprzedaży.

  Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.


  ul. Lubelska 36, 10-408 Olsztyn, tel.: 602 152 700, mail: biuro@sun4you.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych,
  Polityka Prywatności.
  Akceptuję