Elektryczne kotły Olsztyn

Kotły elektryczne to ciche, wydajne, bezobsługowe, ekologiczne i charakteryzujące się wysoką sprawnością urządzenia grzewcze. Właściwy dobór kotła, uzależniony m.in. od przeznaczenia (funkcja C.O. i/lub C.W.U.) czy zapotrzebowania budynku na ciepło (moc) – pozwala nam osiągnąć bardzo dobą efektywność ekonomiczną i jednocześnie wysoki komfort temperaturowy. Oferowane przez SUN4YOU kotły indukcyjne/kondensacyjne, doskonale współpracują z innymi systemami grzewczymi czy z fotowoltaiką.

 

 

Dlaczego warto ogrzewać się kotłem elektrycznym?

Ogrzewanie elektryczne cieszy się coraz większą popularnością. Nowoczesna technologia, wydajność oraz bezobsługowa praca sprawia, że kotły elektryczne są doskonałą alternatywą dla innych typów urządzeń. Możliwość współpracy z ogniwami fotowoltaicznymi sprawia, że koszty ogrzewania mogą być znacznie zniwelowane. Sprawdź jakie korzyści niesie za sobą wybór ogrzewania elektrycznego!

 

Idealne w domach o niskim zapotrzebowaniu na ciepło

Kocioł elektryczny z buforem do akumulacji ciepła zapewnia komfortowe i niedrogie ogrzewanie. Warto wspomnieć również o niskich kosztach inwestycji. W porównaniu do innych rozwiązań kocioł elektryczny jest łatwy w montażu. Urządzenie nie wymaga dostępu do komina ani spełnienia rygorystycznych wymogów odnośnie wentylacji.

Na ogrzewanie domu po termomodernizacji o powierzchni 150m2 oraz wody dla 4-osobowej rodziny potrzeba ok. 13.700 kWh energii, co przy wykorzystaniu taryfy G12 będzie kosztowało 4.550 zł rocznie. W przypadku nowego domu będzie to tylko 8.450 kWh energii, czyli zaledwie 2.800 zł rocznie! – szczegóły w artykule Ile kosztuje ogrzewanie domu kotłem elektrycznym?

 

 

Współpraca z kotłem na paliwo stałe lub z kominkiem

Zastosowanie kotła na paliwo stałe lub kominka z płaszczem wodnym jest najtańsze, jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Jednak jest najmniej komfortowe – wiąże się z ręcznym dokładaniem opału, czyszczeniem paleniska i związanym z tym brudem. Wyjazd na ferie i pozostawienie instalacji na kilka dni bez obsługi grozi zamarznięciem. Wpięcie do instalacji kotła elektrycznego eliminuje te niedogodności przy zachowaniu niedużych kosztów eksploatacji.

 

Brak gazu

Wybór kotła elektrycznego jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku utrudnionego dostępu do sieci gazowej. Korzystanie z paliwa stałego jest mało komfortowe, a kotły na gaz płynny lub olej opałowy są drogie w eksploatacji. Instalacja elektryczna jest dziś dostępna w każdym domu. Ponadto koszty instalacji kotła elektrycznego są niewielkie. Koszty ogrzewania nie są duże przy dobrze ocieplonym budynku i akumulacji ciepła w tańszej taryfie energetycznej.

 

Niskie koszty inwestycyjne

Budowa instalacji grzewczej opartej na kotle elektrycznym jest tańsza niż kotłowni gazowej, olejowej czy na paliwo stałe. Już cena samego kotła elektrycznego jest konkurencyjna. Odpadają koszty przyłącza gazowego, budowy komina i wkładu kominowego. Przyłącze elektryczne jest w każdym budynku. Instalacja kotła jest łatwa i nie wymaga specjalnych pomieszczeń.

 

Czyste powietrze

Ogrzewanie energią elektryczną nie powoduje tzw. niskiej emisji pyłów oraz szkodliwych dla zdrowia i życia ludzi gazów pochodzących z domowych kotłów węglowych. Kotły zużywają energię elektryczną, która jest wytwarzana w elektrowniach. Tam wszelkie niebezpieczne gazy i zanieczyszczenia są czyszczone, nim dostaną się do atmosfery.

 

 

Bezpieczeństwo eksploatacji

W sezonie grzewczym odnotowuje się nawet kilka tysięcy zdarzeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla. Czad jest śmiertelnym zagrożeniem dla użytkowników niesprawnych kotłów gazowych lub tych na paliwo stałe. Stężony tlenek węgla, który może wydobywać się z niesprawnych kotłów gazowych, olejowych lub stałopalnych może zabić już w 60 sekund. Użytkowanie kotła elektrycznego nie stwarza zagrożenia zaczadzeniem ani wybuchu urządzenia.

 

Komfortowa obsługa

Kotły elektryczne są komfortowe w użytkowaniu. Wyposażone w odpowiednie sterowanie pracują w pełni automatycznie. Ich obsługa ogranicza się zwykle do przestawiania pracy na tryb letni lub zimowy. Kotły ze sterowaniem pogodowym z serii EKD.M3 i EKCO.MN3 można dodatkowo doposażyć w moduł internetowy C.MI. Takie rozwiązanie umożliwia zdalną regulację pracy kotła przez Internet!

 

Niskie koszty obsługi serwisowej

Kotły elektryczne praktycznie nie wymagają okresowych przeglądów. Tym samym wszelkie koszty przeglądu typowe dla instalacji gazowej, kominowej i wentylacyjnej są wyeliminowane.

 

Estetyka i łatwość montażu

Kotły elektryczne są niedużymi urządzeniami o estetycznym wyglądzie. Urządzenia można łatwo powiesić na ścianie praktycznie w dowolnym pomieszczeniu. Co więcej – wybór elektrycznej centrali grzewczej sprawia, że cała niezbędna aparatura znajduje się w jednej obudowie! Jedynym wymogiem do instalacji kotła tego typu jest dostęp do instalacji elektrycznej.

 

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie elektryczne?

Zalet ogrzewania elektrycznego jest wiele, a wymieniliśmy tylko niektóre z nich. Warto również wspomnieć, że popularność kotłów elektrycznych rośnie z roku na rok. Możliwość współpracy z ogniwami fotowoltaicznymi sprawia, że koszty ogrzewania mogą być bardzo niskie. Pełna oferta kotłów elektrycznych marki Kospel dostępna jest w dziale produkty.

 

POWRÓT

  Napisz do nas

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych. w celu nawiązywania kontaktu oraz wysyłania materiałów marketingowych oraz aktualnych ofert sprzedaży.

  Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.


  ul. Lubelska 36, 10-408 Olsztyn, tel.: 602 152 700, mail: biuro@sun4you.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych,
  Polityka Prywatności.
  Akceptuję