Przegląd instalacji solarnej

Fotowoltaika a przegląd

 

 

Dobrze wykonane instalacje fotowoltaiczne mimo reputacji bardzo mało awaryjnych. Warunkiem bezawaryjnej, bezpiecznej i efektywnej pracy instalacji fotowoltaicznej – są okresowe przeglądy serwisowe.

Głównymi elementami wymagającymi okresowego sprawdzenia są:

Inwerter, w tym przypadku sprawdzamy jego stan wizualny oraz techniczny, uzupełnieniem ogólnej oceny jest sprawdzenie parametrów poprzez aplikacje monitoringu pracy falownika

Panele, je również możemy sprawdzić za pomocą aplikacji. W tym przypadku głównym czynnikiem oceny stanu paneli jest sprawdzenie ich stanu wizualnie. Dodatkową bardzo ważną usługą jest badanie kamerą termowizyjną, która jest w stanie wykryć tzw. Hot Spot, co umożliwia zdiagnozowanie mało wydajnych modułów.

Konstrukcja, bardzo często pomijany element konstrukcji, jednak jest on kluczowy, gdyż to jest to szkielet całej instalacji. Podczas badania należy ocenić zarówno stan wizualny, jak i wszystkie możliwe luzy powstałe na przestrzeni czasu.

Instalacja elektryczna, to właśnie ona jest narażona na najwięcej czynników mogący zakłócić jej prawidłowe funkcjonowanie. Większe cześć przeglądu skupia się właśnie na tej części instalacji fotowoltaicznej. Głównymi czynnościami jest zbadanie wartości takich jak:

 • Wartości prądu stałego takie jak napięcie
 • Wartości prądu zmiennego takie jak napięcie
 • Rezystancja izolacji

* Dodatkową usługą pomagającą wykryć ukryte usterki jest badanie kamerą termowizyjną instalacji elektrycznej. Więcej o tym w usłudze badania termowizyjne!

Zadbaj o Swoją instalacje z nami

Wizyta naszej doświadczonej i sprawnej ekipy, posiadającej odpowiednie uprawnienia w zakresie serwisu fotowoltaiki, jest także okazją do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania paneli. W rezultacie możliwe jest wykonanie drobnego przekalibrowania/upgrade’u, pozwalającego na podniesienie wydajności instalacji solarnej i lepsze dopasowanie jej pracy do zmieniających się potrzeb gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy.

Co zyskasz wybierając Sun4You?

 • Doświadczoną ekipę, która jest w stanie zdiagnozować oraz naprawić każdy problem.
 • Rzetelnie wykonany przegląd ze wszystkimi wymaganymi pomiarami.
 • Wiele usług dodatkowych pozwalających na usprawnienie działania instalacji.
 • Otrzymasz własną książkę serwisową.
 • Rabaty na inne usługi oferowane przez nas.
POWRÓT

  Napisz do nas

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych. w celu nawiązywania kontaktu oraz wysyłania materiałów marketingowych oraz aktualnych ofert sprzedaży.

  Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.


  ul. Lubelska 36, 10-408 Olsztyn, tel.: 602 152 700, mail: biuro@sun4you.pl

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych,
  Polityka Prywatności.
  Akceptuję